Матей Казийски,Цветан Соколов и Радостин Стойчев отново са кралете на Европа във волейбола

Тренто, Радостин Стойчев, Матей Казийски и Цветан Соколов отново са крелате на Европа във волейбола

Отборът на Тренто, ръководен от Радостин Стойчев и с Матей Казийски и Цветан Соколов в състава си са новите - стари носители на трофея във волейболната Шампионска лига.

Тримата българи и италианския им тим спечелиха за втора поредна година в най-престижния волейболен турнир на Стария континент.

В българият финал на надпреварата пред 1 300 зрители Тренто надигра с 3:0  гейма (25:12, 25:20 и 25:21 точки) състава на Динамо Москва с  националното ни либеро Теодор Салпаров в редиците си.

Бронзовите медали в тазгодишното издание на Лигата станаха притежание на домакините на финалната четворка от СКРА Белхатов, които в малкия финал се наложиха над словенския Блед с 3:1 гейма (25:16, 22:25, 31:29, 25:20 точки).