Финландец и българка с победи на 10-ет килоемтровата дистанция в Каварна

Финландецът Симо Ванас спечели  10-километровата дистанция от лекоатлетическия маратон в Каврана, след като регистрира време32 минути и 19 секунди. При жените първа финишира българката Христа Стойнева, която пробяга разстоянието за 38 минути и 36 секунди.

В трасето с дължина 10 километра участваха около 300 мъже и жени. Те стартираха заедно с лекоатлетите, които пробягаха маратонското разстояние от 42 километра и 192 метра, където страната ни е представена от Христо Стефанов и Милка Михайлова.

След тях от старта на градския площад се впуснаха и най-малките участници - децата и юношите, които пробягаха 800 метра. Победители в тази дистанция са Радосвета Симеонова (Добрич) при девойките и Галин Герчев (Нови Пазар) при юношите.

Стартът в Каварна е последна проверка преди Международната федерация по лека атлетика да определи къде ще е световното по полумаратон през 2012-а. До последната права стигнаха българската столица на рока и Ню Йорк. Изборът ще стане в началото на август в Барселона.