Волейбол: Елица Василева изведе "Бергамо" до 10-та титла на Италия

Елица Василева бе с основен принос за 8-та титла на Италия на своя отбор "Бергамо"
Снимка: legavolleyfemminile

Волейболната ни националка Елица Василева бе основен принос за своя тим "Фопапедрети" Бергамо при спечелването на 10-та титла на Италия за "бяло-сините", след като в мач №5 от финалите в Серия А1, който се игра пред близо 5 000 зрители в зала "Асего Форум" в Милано, тимът и победи като гост "Карнеги" Вила Кортезе с 3:1 гейма (19:25, 25:22, 26:24, 25:20).

Двубоят започна много добре за домакините, които поведоха с 20:12 в първата част и Елица Василева се появи в игра на мястото на Лучия Босети. Това се оказа печелившия ход на треньора Давиде Мацанти, защото Ели заздрави посрещането на Бергамо, като заигра добре и в атака.

Василева приключи мача с 13 точки, а Серена Ортолани бе най-резултатна с 22. За Вила Кортезе Ауреа Крус се отчете с 19 точки.