Волейбол: Бразилия е вторият полуфиналист в Лигата

Капитанът на бразилския национален отбор Жиба напомни за най-добрите си години в мача срещу САЩ
Снимка: FIVB

9-кратният шампион от Световната лига Бразилия продължи успешно защитата на титлата си след нова победа на финалите в Гданск - този път с 3:1 гейма (15:25. 25:22, 25:22, 25:15) срещу САЩ във втория си мач от ІІ-ра група.

По този начин "кариоките" станаха вторият отбор от групата, който си осигури участие в следващата фаза след състава на Русия, който направи това по-рано през деня. Така утре Бразилия и Русия ще играят в директен спор за 1-то място в тази група, а САЩ ще срещне Куба.

Двубоят се разви по аналогичен начин с мача на САЩ срещу Русия в сряда - американците взеха първата част, но загубиха следващите 3.

Капитанът на "селесао" Жиба приключи с 21 точки, а колегата му Мурило добави 13. За Щатите най-резултатен бе Матю Андерсън с 16 точки, а диагоналът Стенли завърши с 1 по-малко.

По публикацията работи: Светослав Костов - пратеник на БНР в Полша