от 07.00 часа

"Локомотив" София и "Черно море" не успяха да си вкарат гол

"Локомотив" София и "Черно море" не успяха да се победят в среща от 7-ия кръг на "А" футболната ни група

Отборите на "Локомотив" София и "Черно море" завършиха 0:0 пред не повече от 300 зрители на Националния стадион "Васил Левски" в мач от 7-ия кръг на "А"-футболна група в доста скучен двубой.

Първото полувреме завърши при нулево равенство, като и пред двамата вратари бяха малко опасните положения. Вторите 45 минути започнаха с натиск на "железничарите", в чиито редици се появиха Марчо Дафчев и Калоян Караджинов. Именно двамата бяха в основата на атаките на домакините, като в 85-та минута силен удар от фаул на Дафчев бе спасен по отличен начин от вратаря на "моряците" Илко Пиргов. Преди това Пиргов спаси друг опасен удар на Калоян Караджинов. Най-доброто пложение за гостите пък бе в 42-та минута,
когато удар на капитана Георги Илиев от фаул се оплете в мрежата на Боян Пейков, но от външната страна.

Емоциите обаче взеха връх в даденото от съдията продължение след края на мача - в добавеното време след сблъсък в наказателното поле на гостите между Ивелин Янев и Стефан Велев "железничарите" имаха претенции за дузпа. А след
последния съдийски сигнал реферът Стефан Спасов показа червен картон на играча на гостите Росен Колев, като преди това двамата си размениха реплики. . .

Минути преди края на мача привърженици на "Локомотив" София издигнаха транспарант, на който пишеше:

"Погубихте велик отбор, заслужавате затвор!". . .