от 07.00 часа

Челси надигра Евертън с 3:1 и излезе трети в Англия

Снимка: Архив

Отборът на Челси надигра гостуващия Евертън с 3:1 в късния мач от осмия кръг в английската Висша лига по футбол и се изкачи на третото място във временното класиране с 19 точки. След равенството на Манчестър Юнайтед с Ливърпул (1:1) Челси е само на една точка зад втория Манчестър Юнайтед и на три точки зад лидера Манчестър Сити.

Футболистите на Челси вкараха първия гол срещу Евертън в 31-та минута чрез Даниел Стъридж. В продължението на първото полувреме английският национал Джон Тери с глава увеличи на 2:0 след центриране от фаул на друг английски национал - Франк Лампард. В 62-та минута Рамирес направи резултата 3:0 за Челси след брилянтен пас на Хуан Мата.

С първото си докосване до топката в 82-та минута Апостолос Велиос вкара почетния гол за Евертън. Евертън е на 13-то място във временното класиране със 7 точки.

Нюкасъл Юнайтед - Тотнъм

Манчестър Сити излезе начело в класирането с 22 точки, пред Манчестър Юнайтед с 20 точки и Челси с 19.