"Атлетик" (Билбао) с лесен успех над "Осасуна"

Снимка: Архив

Футболистите на "Атлетик" (Билбао) надиграха като домакини състава на "Осасуна" с 3:1 в последна среща от седмия кръг на испанското първенство и продължиха изкачването си в класирането след лошия старт на сезона. Баските бяха с актив от две точки след първите два кръга, но треньорът Марсело Биелса спечели последните два мача и изкачи клуба до 11-о място в Примера дивисион с актив от осем точки.

Домакините започнаха отлично мача и след половин час игра младежкият национал Икер Муниаин изведе отбора си напред. Игор Габилондо и Хави Мартинес вкараха нови два гола за Атлетик до почивката и баските вече изглеждаха сигурни победители на "Сан Мамес". Те се затвориха през втората част и допуснаха само един гол, дело на Явад Некунам от дузпа в добавеното време.

Отборът на Осасуна, който завърши мача с човек по-малко на терена след два жълти картона за седем минути на халфа от Кот Д'Ивоар - Ролан Лама, остана на 15-о място в класирането. Тимът на Хосе Мендилибар започна лошата си серия от тежката загуба с 0:8 от Барселона, след което направи три поредни равенства срещу отборите на Севиля, Гранада и Майорка.