Нова загуба на "Рилски спортист" в Балканската лига

Снимка: Архив

Втора поредна загуба и общо четвърта в първа група на Балканската лига допуснаха баскетболистите на "Рилски спортист".

Вчера "скиорите" паднаха като гости на "Морнар" със 76:89 точки. Тази разлика означава, че черногорците взеха предимство пред самоковци в директните двубои, тъй като мачът в "Арена Самоков" завърши с 11 точки аванс за българите.

С 23 точки и 5 асистенции за "Рилски спортист" приключи Бранко Миркович. По 11 точки пък отбелязаха Филип Вукосавлевич (7 борби) и Анте Билобърк.

След снощния мач "Морнар" излезе самостоятелно на второто място в групата с 5 победи и 3 загуби. "Рилски спортист" е с баланс от 4 успеха и 4 поражения, а "Тимишоара" с 3-4 на четвърта позиция, но и мач по-малко, като румънците също са с предимство в директните двубои с българите.

До края за "Рилски спортист" остават две домакинства, които задължително трябва да бъдат спечелени, за да се гони класиране в следващата фаза.