"Пари Сен Жермен" и "Монпелие" завършиха 2:2 във Франция

Снимка: ЕРА

С гол на резервата Гийом Оаро в 88-та минута "Пари Сен Жермен" изравни резултата с "Монпелие" в очаквания с най-голям интерес мач от 24-ия кръг във френското футболно първенство. Така "Пари Сен Жермен" продължава да бъде начело във временното класиране с 51 точки, а "Монпелие" е на второто място с 50 точки. Двата отбора са се откъснали значително пред третия в класирането "Лил", който има 42 точки.

Централният защитник на парижани Алекс вкара първия гол в срещата в 41-та минута със силен удар от около тридесетина метра. В даденото от съдията продължение след края на първото полувреме мароканският плеймейкър на гостите Юнес Беланда изравни - 1:1. В 82-та минута нигерийският нападател на гостите Джон Утака след отлично центриране на Оливие Жиру изведе "Монпелие" напред в резултата - 2:1. В 88-та минута Жереми Мене направи отличен пробив и подаде на Гийом Оаро за изравнителното 2:2.