Младежките ни национали надиграха връстниците си от Полша с 1:0 в контрола

Михаил Мадански

Младежкият ни национален отбор по футбол до 21 години надигра връстниците си от Полша с 1:0 в контрола, изиграна в Благоевград. През първата част нашите млади футболисти имаха сериозно превъзходство, но не успяха да поведат в резултата. Още в седмата минута Момчил Цветанов проби, стигна до аутлинията и върна топката към капитана Александър Цветков и той шутира към вратата, но защитник на гостите спря топката пред голлинията. Радослав Кирилов и Борислав Балджийски също пропуснаха да дадат аванс в полза на "трикольорите". Особено чисто бе положението на Балджийски, който малко преди края на полувремето се пребори за топката в наказателното поле на гостите, но ударът му мина над напречната греда.

През второто полувреме селекционерът Михаил Мадански смени почти целия състав на България. В 47-ата минута след центриране отдясно резервата Станислав Костов с глава отклони топката в напречната греда на вратата на поляците. Четири минути по-късно удар от фаул на Балджийски беше избит в корнер от вратаря на гостите. Полша също беше близо до отбелязване на гол, след като резервата Стефано Кунчев изпусна топката в малкото наказателно поле, но Росен Колев изчисти секунда преди кълбото да попадне в Кухорчик. България стигна до победата с решителен гол на резервата Антон Карачанаков. В 78-ата минута Петър Атанасов проби отляво, центрира и след последвалото разбъркване Карачанаков реализира първия си гол с екипа на младежкия национален отбор. Две минути преди края Карачанаков изведе Атанасов на стрелкова позиция, но ударът му излезе в аут.

Коментар на срещата в предаването "На финала" по БНР на Иван Близнаков от Радио Благоевград.