от 07.00 часа

"Пари Сен Жермен" измъкна победата в Дижон и пое към титлата във Франция

Оливие Жиру от "Монпелие" вкара 17-ия си гол за сезона при успеха на своя тим над "Каен" с 3:0

С гол на Кевин Гамейро в добавеното време лидерът "Пари Сен Жермен" победи като гост "Дижон" с 2:1 в мач от 27-ия кръг на френското първенство по футбол и запази лидерската си позиция. Кевин Гамейро се възползва от отличен пас на Жереми Менес и донесе трите точки на парижани.
Мачът се игра пред 13 000 зрители на стадиона в Дижон, а в 41-та минута гостите останаха с човек по-малко - Мохамед Сисоко получи червен картон за грубо нарушение срещу Ерик Ботеак. Макар и в намален състав парижани поведоха в 49-та минута, когато защитникът Сиака Тиене засече добро центриране на Гийом
Оаро
- 1:0 за "Пари Сен Жермен". В 76-та минута домакините от Дижон
изравниха чрез Стевен Поле, който с глава засече центриране на Гаел Какута.

Така "Пари Сен Жермен" е начело във френското футболно първенство с 58 точки, следван от "Монпелие" с 57.

В последната среща от 27-мия кръг "Монпелие" победи като домакин пред 21 000 зрители "Каен" с 3:0. "Монпелие" стигна до победата през второто полувреме с голове на Карим Аит Фана в 51-та минута, Сулейман Камара в 85-та минута и на Оливие Жиру в 90-та от дузпа. Това е и гол номер 17 на Оливие Жиру във
френското футболно първенство и той е начело сред голмайсторите пред Нене от "Пари Сен Жермен", който има 13 гола в актива си.