"Пари Сен Жермен" стъпи на върха във Франция, чака издънка на "Монпелие"

"Пари Сен Жермен" взе много ценен успех при гостуването си на "Валансиен" с 4:3 и излезе на първото място в класирането

"Пари Сен Жермен" преодоля кошмарен старт и постигна важна победа с 4:3 при гостуването си на "Валансиен" в среща от 36-ия кръг на френското първенство.
Още в 11-та минута столичани вече изоставаха с 0:2 в резултата, но с попадения на Нене, Максуел, Блейз Матуиди и Жереми Менес успяха да се доберат до важния обрат. Две грешки в защитата на ПСЖ позволиха на Венсан Абубакар и
на Салваторе Сиригу да дадат надежден аванс от две попадения в полза на "Валансиен".

В 15-та минута Нене се възползва от подаване на Менес и върна "Пари Сен Жермен" в мача. 5 минути преди почивката Нене асистира на Максуел за втория гол за гостите, а в последната минута на първата част Пасторе подаде завършващия пас на Матуиди, който реализира за 3:2. В 58-та минута Жереми Менес даде спокойствие на ПСЖ с четвъртото попадение за парижани в мача, а 10 минути преди края Рено Коаде направи загубата на домакините по-почетна с трети гол.

Във временното класиране ПСЖ е на първо място по голова разлика. Столичани и "Монпелие" са с по 73 точки. "Монпелие" има един мач по-малко, а тази вечер гостува на "Рен".