ЦСКА не успя да победи словенския "Мура"

Отборите на "Мура" и ЦСКА завършиха 0:0 пред около 2000 зрители на стадиона в Лендава в първия мач от втория предварителен кръг на турнира по футбол Лига Европа.

Първото полувреме премина при определено превъзходство на ЦСКА, но до особено опасни моменти пред вратата на Филип Дракович не се стигна. В 31-та минута след центриране на Иван Бандаловски ирландецът Килиън Шеридън не уцели вратата. А в 35-та минута удар с глава на Шеридън мина край гредата. В 37-та минута Леон Хорват влезе изключително грубо в краката на Христо Янев и главният съдия Лий Пробърт от Англия показа директен червен картон на играча на "Мура". В 45-та минута Килиън Шеридън бе изведен сам срещу Филип Дракович, но ирландският нападател на ЦСКА отново не действа по най-добрия начин.

Второто полувреме започна с непрекъснати атаки на футболистите на ЦСКА, които имаха числено превъзходство на терена. Но в действията на българските футболисти липсваше организация и те разчитаха предимно на далечни центрирания. А и лошият терен на стадиона в словенското градче Лендава
затрудняваше играта на ЦСКА. В 69-та минута се стигна до числено равенство на терена - след сблъсък между Килиън Шеридън и Крамен главният съдия Лий
Пробърт показа директен червен картон на Шеридън. Домакините бяха близко до победата в 89-та минута, когато 192-сантиметровият босненски нападател Нусрин Фаич бе изведен сам, но чешкият вратар на ЦСКА Томаш Черни излезе и хвана
топката. Така последният съдийски сигнал на англичанина Лий Пробърт прозвуча при резултат 0:0.