Дания не успя да победи Чехия - 0:0

Дания и Чехия поделиха по една точка в световна квалификация от група В, където ден по-рано България и Италия завършиха 2:2.

Датчаните, които бяха без изтърпяващият наказанието си от 1 мач Никлас Бендтер, създадоха повече голови положения. В крайна сметка обаче срещата завърши без голове в двете врати.

Най-добрата възможност за Дания пропусна Михаел Крон-Дели, който не успя да насочи топката след центриране от дясно в началните периоди на мача. Минути по-късно Денис Ромедал с глава прати топката над вратата на Петер Чех след подаване на Крон-Дели.

Датчаните продължиха да натискат и през второто полувреме, като Ромедал по крилото успешно дриблираше, центрираше и отправяше удари, но вратарят Чех и защитниците се справиха.

Стражът на Челси спаси и удар от фаул на Кристиан Ериксен. Домакините имаха претенции и за дузпа в последните моменти от мача, след като защитникът Даниел Вас се строполи в наказателното поле, но съдията Волфганг Щарк не уважи това падане.

Двата отбора нямат мачове във вторник, а ще продължат квалификационната битка през октомври.

Малта, която отстъпи на Армения преди два дни, на 11-и този месец гостува на Италия.

Състави:

Дания: Стефан Андерсен, Томас Кристенсен (58- Леон Андреасен), Симон Кяер, Даниел Агер, Даниел Вас, Ларс Якобсен, Вилиам Квист, Кристиан Ериксен, Михаел Крон-Дели, Денис Ромедал (80- Тобиас Микелсен), Николай Йоргенсен (71- Андреас Корнелиус)

Чехия: Петер Чех, Теодор Гебре Селасие, Михал Кадлец, Марек Сухи, Томаш Сивок, Ян резек (89- Йозеф Хюсбауер), Ярослав Плашил (75- Владимир Дарида), Томас Хюбшман, Матей Видра (72- Франтишек Райторал), Петер Ирачек, Томаш Пекхарт