"Етър" ще наваксва пасив от 17 гола срещу "Карпати"

Хандбалистките на "Етър" загубиха със 17:34 гостуването си на "Карпати" Ужгород първия си мач от европейските турнири

Шампионът и носител на Купата на страната по хандбал за жени "Етър 64" Велико Търново загуби със 17:34 (5:15) от украинския "Карпати" Ужгород като гост в първа среща от втория кръг на турнира за Купата на Европейската федерация по хандбал. Българките започнаха добре и поведоха с 2:0, но постепенно домакините взеха инициативата и до почивката натрупаха преднина от 10 гола при 15:5.

Голям удар за "Етър" беше отстраняването с червен картон на израелката Шир Викрат в 24:11 минута след нарушение срещу Наталия Петровска. Викрат беше една от най-добрите в състава на българките и имаше 3 отбелязани гола до този момент, но отпадна до края на мача.

След почивката "Карпати" продължи да контролира играта и направи победата си още по-убедителна.

Най-резултатна за българките беше Александрина Бурнева с 6 гола, а 4 добави ветеранката Зоя Стефанова. Алиса Школовска реализира 9 попадения за украинките, а Даря Кот и Юлия Тарасова добавиха по 6.

Реваншът е на 20 октомври във Велико Търново.