от 07.00 часа

Абсолютен рекорд на "Лос Анджелис Клипърс" в НБА

Отборът на "Лос Анджелис Клипърс" победи "Бостън" със 106:77 и стана първият тим в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА) от четири години насам, който печели 15 поредни мача в редовния сезон.

Мат Барнс изравни своето лично постижение за сезона с 21 точки за "Лос Анджелис", докато Крис Пол записа цели 11 асистенции. С това "Клипърс" поведоха в общото класиране на НБА, след като постигнаха най-добър баланс в двете конференции при 23:6 победи.

Също в четвъртък вечер, "Оклахома Сити" спечели 11-а поредна победа, но се нуждаеше от продължение за крайното 111:105 срещу "Далас".

В основата на успеха беше Ръсъл Уестбруук, който беше най-важният играч на терена по време на допълнителната част. Той наниза шест поредни точки и обърна резултата срещу отбора на "Далас", който водеше със 104:101 в средата на продължението, с което оформи своя актив в мача на 16 точки. Най-резултатен обаче беше Кевин Дюран, завършил срещата с цели 40 точки.