Без проблеми за "Манчестър Юнайтед" в турнира за купата на Англия

"Манчестър Юнайтед" победи "Рединг" с 2:1 на "Олд Трафорд" и се класира за четвъртфиналите в турнира за купата на Англия по футбол.

Резервата Нани се оказа в основата на успеха на домакините. Португалското крило се появи в игра малко преди почивката на мястото на получилия контузия Фил Джоунс. Той откри резултата за "Юнайтед", а малко асистира за второто попадение на Хавиер Ернандес.

Лидерът във Висшата лига имаше териториално превъзходство, но дълго време не успяваше да се справи със стабилната защита на "Рединг".

Нани все пак преодоля отличния вратар Адам Федеричи с удар от десетина метра в 69-ата минута след подаване на Луис Антонио Валенсия, а три минути по-късно след негово центриране от дясно към близката греда Ернандес удвои с глава.

"Рединг" не се отказа и върна едно попадение в 81-ата минута чрез Джоби Мак Анъф, който вкара отблизо.

На четвъртфиналите "Манчестър Юнайтед" ще се изправи срещу победителя от мача между "Мидълзбро" и защитаващия титлата си "Челси".