"Реал" Сосиедад взе баското дерби срещу "Атлетик" Билбао

Домакините от "Атлетик" Билбао бяха тотално надиграни в баското дерби от "Реал" Сосиедад с 3:1 като домакин

"Реал" Сосиедад победи "Атлетик" Билбао с 3:1 като гост в баското дерби от испанското първенство. Със спечелените три точки отборът от Сосиедад се изравни с "Валенсия" на 5-то място в класирането и получи реален шанс да атакува четвъртата позиция, даваща право на участие в квалификациите на Шампионската лига.

"Атлетик" поведе на своя "Сан Мамес" в 30-та минута с гол от воле на Ибай Гомес, но гостите успяха да обърнат мача. Антоан Грисман изравни в 34-та минута, а след почивката Сосиедад стигна до победата. Иманол Агирече даде преднина на тима си в 67-та минута след груба грешка на вратаря на Билбао, а Карлос Вела затвърди успеха на гостите с попадение в 76-та минута.

Отдавна не сме побеждавали на този стадион. Не очаквахме да сме на тази позиция в класирането по това време на сезона, но ще направим всичко възможно да се класираме за Европа, каза капитанът на "Реал" Сосиедад Шаби Прието.