Мартин Петров и „Еспаньол” записаха загуба на "Висенте Калдерон"

Мартин Петров се завърна със загуба на "Висенте Калдерон", където игра за „Атлетико” (Мадрид) от 2005 до 2007 година, но този път с екипа на "Еспаньол". Той се появи в игра като смяна в 66-ата минута, но не успя да помогне на отбора си да постигне обрат в мача и каталунците записаха първа загуба след серията от три поредни победи.

Мачът завърши с минимален успех от 1:0 за „Атлетико” (Мадрид). Единственият гол в срещата отбеляза звездата на домакините Радамел Фалкао в 38-ата минуат от дузпа. "Дюшекчиите" пък играха цяло второ полувреме с човек по-малко след като Габи Фернандес бе изгонен от игра в края на първата част.

След тази среща „Атлетико” запазва втората си позиция в таблицата с 56 точки. „Еспаньол” пък остава на 13-ото място с 31 точки.