„Тотнъм” изпревари „Челси” след победа над „Уест Хем”

Снимка: BGNES

С гол на Гарет Бейл в 90-та минута Тотнъм измъкна драматична победа с 3:2 над "Уест Хем" в последния мач от 27-я кръг на английската Висша Лига, игран на стадион "Ъптън Парк" в Лондон.

"Шпорите" имаха пълно преимущество през целия мач, но само благодарение на уникалните намеси на Юси Яскелайнен мачът вървеше към равенство до последната минута.

Тогава обаче Бейл донесе успеха на "шпорите" със страховит удар от 30-ина метра. Преди това отново уелсецът бе открил резултата след индивидуална акция в 13-ата минута

Уест Хем изравни от дузпа на Анди Каръл, а след почивката Джо Коул направи 2:1. "Чуковете" имаха шанс да вкарат и трети гол, но го пропуснаха, а  веднага след това Сигурдсон изравни и даде начало на обрата на Тотнъм.

С успеха Тотнъм изпревари Челси в подреждането. „Шпорите“ заемат 3-о място с 51 точки в класирането, с две повече от Челси. Лидер е Манчестър Юнайтед с 68 точки, а на второ място са съгражданите от Сити с 56. "Уест Хем" заема 14-а позиция с 30 точки.