"Манчестър Юнайтед" и "Челси" ще преиграват, чака ги "Манчестър Сити"

"Манчестър Юнайтед" завърши наравно 2:2 като домакин срещу "Челси" в четвъртфинален мач в турнира за купата на Футболната асоциация на Англия.

Домакините поведоха с 2:0 още в първия четвърт час на мача, но в крайна сметка не успяха да спечелят и след около две седмици ще има преиграване в Лондон.

В петата минута Хавиер Ернандес се разписа с прехвърлящ удар с глава, възползвайки се от неумела изява на вратаря Петер Чех.

Само шест минути по-късно Уейн Рууни вкара от пряк свободен удар и даде два гола аванс в полза на "Юнайтед".

През втората част "Челси" натисна своя съперник в опит да изравни и в 59-ата минута красив гол на белгиеца Еден Азар върна столичани в мача. Само девет минути след това Рамирес възстанови равенството с плътен удар от границата на наказателното поле.

В края на двубоя "сините" пропуснаха да спечелят двубоя, като вратарят Давид де Хеа спаси с крак удар отблизо на Хуан Мата.

Преиграването на четвъртфиналния двубой ще бъде на стадион "Стамфорд Бридж" в Лондон.

Победителят от този мач играе на полуфиналите срещу "Манчестър Сити".