"Левски" получи неочакван подарък от съдията Ахмед

Отборът на Левски получи неочакван подарък от съдията Ахмед Ахмед за да победи Литекс с 1:0 в първата четвъртфинална среща за купата на България

В 91-та минута след центриране на Момчил Цветанов и сериозно разбъркване пред вратата на домакините Николай Бодуров изпрати топката в мрежата на Пламен Илиев.

В първия момент главният съдия Ахмед Ахмед не призна гола, след това промени решението си и тръгна към центъра с явното намерение да признае попадението, но отново промени мнението си и в крайна сметка играчите на Левски изпълниха фаул от своето наказателно поле.

Владимир Гаджев овладя загубена топка в 22-та минута и подаде на Гари Родригес по лявото крило, а холандецът откри за 1:0 с бързо обръщане на посоката и техничен удар в далечния ъгъл на пазената от Илко Пиргов врата.

Срещата се игра пред празни трибуни, предвид наказанието на домакините, но "сините" привърженици подкрепяха тима си пред видеостена, разположена на около 50 метра от терена и зад съборения сектор "А".

Левски: Пламен Илиев, Димитър Везалов, Стефан Велев, Нуно Пинто, Роман Прохазка, Даниел Димов, Илиян Йорданов (81-Жоао Силва), Базил Де Карвальо, Владимир Гаджев, Гари Родригес (88-Антонио Вутов), Рене Михелич (54-Христо Йовов)

Литекс: Илко Пиргов, Страхил Попов, Илия Миланов, Николай Бодуров, Антон Недялков, Симеон Славчев, Александър Цветков, Георги Миланов, Вангер (46-Момчил Цветанов), Армандо Ваюши (81-Томи Костадинов),Исмаил Иса (87-Стефано Жуниоир).