от 18.00 часа

Хърватия победи лесно Сърбия във взривоопасен мач, Испания се издъни срещу Финландия

Хърватските фенове сътвориха адска атмосфера за сръбските футболисти на стадион "Максимир" в Загреб

Квалификационните мачове за световното първенство по футбол през 2014 година в Бразилия преминаха при тежки метеорологични условия, някои се играха направо "като зимни мачове", а мачът между Северна Ирландия и Русия не се
игра поради непрекъснат снеговалеж и силен вятър в Белфаст. Двубоят бе отложен за събота, като днес ще се състои съвещание, след което ще бъде съобщено ще има ли мач и не. Синоптиците прогнозират, че времето в Белфаст едва ли ще се подобри.

В мача с голям риск в Загреб отборът на Хърватия победи Сърбия с 2:0 и това бе първият официален мач между двете страни след гражданската война в бивша Югославия в началото на 90-те години на миналия век. На стадион "Максимир" имаше националистически песни от страна на хърватските запалянковци,
включително и скандирания "Убий, убий сърбите!". Герой на мача стана хърватският нападател Ивица Олич, който показа отлична игра, а и записа името си сред голмайсторите. В 23-та минута Марио Манджукич откри резултата от
близко разстояние, а в 37-та минута Ивица Олич вкара втория гол за хърватския отбор след центриране на друг ветеран - Дарио Сърна.

Голямата изненада обаче дойде в Хихон, където пред 30 000 зрители световният шампион и двукратен европейски шампион Испания завърши наравно с Финландия - 1:1. Домакините откриха резултата в 49-та минута с гол на централния защитник на "Реал" Мадрид Серхио Рамос, но в 79-та минута 21-годишният нападател Теему Пуки изравни - 1:1, при който резултат прозвуча и последният съдийски сигнал на румънеца Овидиу Хатеган. Пуки е юноша на испанския отбор "Севиля", а в момента е играч на германския "Шалке", за който през този сезон 11 мача и 1 гол.