България загуби с 0:2 от Сърбия в Ловеч

Младежките ни футболни национали тренираха седмица без 8 основни титуляри и логично загубиха с 0:2 в контрола от Сърбия

Младежкият ни национален отбор по футбол загуби с 0:2 от Сърбия в контролна футболна среща, играна в Ловеч. Нападателят на "Партизан" Белград Александър Митрович вкара и двата гола за сърбите. Селекционерът на България Михаил Мадански пусна експериментален състав заради отсъствието на 8 основни играчи. Поради различни причини мача пропуснаха Антон Карачанаков, Симеон Славчев, Тодор Неделев, Радослав Кирилов, Румен Руменов, Георги Терзиев, Илия Миланов и Божидар Васев.

Сръбският отбор доминираше през по-голямата част от мача и създаде по-чисти голови положения. В 28-та минута Александър Митрович вкара с глава след центриране от корнер отдясно. В 42-та минута при единоборство много тежко се контузи левият защитник Тодор Гочев, който е със съмнение за скъсани връзки на
коляното. Българите имаха инициативата в последните 15 минути на първото полувреме и в края на втората част, но не успяха да отбележат.

В 56-та минута грешка на Ангел Грънчов позволи на Митрович да вкара втория си гол в мача. Нападателят открадна топката и реализа за крайното 0:2. Живко Петков изпусна най-добрата възможност за България в 66-та минута, като нацели гредата.