от 09.00 часа

„Фенербахче” и „Челси” на крача от финала на Лига Европа

Снимка: Лига Европа

„Фенербахче” и „Челси” са на крачка от класиране за финала на Лига Европа. Турският тим  победи с 1:0 „Бенфика” в първия полуфинал на надпреварата. На своя стадион "Шюкрю Сарачоглу" „фенерите” взеха минимален, но заслужен аванс преди реванша в Лисабон. Единствения гол отбеляза Егемен Коркмаз в 72-ата минута след фрапантна грешка на футболист на гостите. На три пъти гредите попречиха на „Фенербахче”, включително и при удар от дузпа на Кристиан преди почивката. „Бенфика” игра много под възможностите си и почти не застраши вратата на Волкан Демирел. Най-близо до гола беше Николас Гайтан, но и неговият изстрел срещна гредата.

Отборът на „Челси” е много близо до участие на финала в турнира Лига Европа, след като победи като гост с 2:1 тима на „Базел”. Головете за лондончани отбелязаха Виктор Моузес в 12-та  и Давид Луиш в 94-та минути. За домакините точен от дузпа беше Фабиан Шер в 72та минута. Така „Челси” си осигури комфортен аванс преди реванша в Лондон след седмица, а спечелването на Лига Европа е единствената им възможност да се окичат с трофей през сезона. Преди година  те спечелиха Шампионската лига, но през този сезон не успяха да стигнат далеч в турнира и се съсредоточиха върху Лига Европа.