„Байерн Мюнхен” спечели Шампионската лига

Снимка: Sportal

„Байерн Мюнхен” спечели Шампионската лига, след победа с 2:1 над „Борусия Дортмунд” на стадион "Уембли”.

Попаденията за баварците в Лондон вкараха Марио Манджукич в 60-ата минута и Ариен Робен в 88-ата. В 68-ата минута Гюндоган отбеляза гол за отбора от „Дортмунд” от дузпа за нарушение на Данте.

Това бе трети финал за „Байерн” в последните 4 години, едва първи трофей за тях в състезанието от 2001 година. Тимът вече е трети в класацията на победителите в турнира, спечелили най-много трофеи, като изравни постижението на „Ливърпул”. Само „Реал Мадрид” с 9 купи и „Милан” със 7 са пред него.

„Дортмунд” пък си остава с един триумф в състезанието - през 1997 година.

Това бе и първи финал в историята на Шампионската лига, в който един срещу друг се изправиха германски отбори.