"Кристъл Палас" взе последната квота за английската Висша лига през следващия сезон

Снимка: Архив

Ветеранът Кевин Филипс вкара гол от дузпа в продълженията за победата на "Кристъл Палас" с 1:0 над "Уотфорд", с което неговият тим взе последната квота за елита на английското първенство по футбол. Бившият нападател на "Уотфорд", на 39 години, беше точен в 105-ата минута, след като Уилфрид Заха беше съборен в наказателното поле на "Уотфорд" от Марко Касети.

Не успях предните три пъти в плейофите на Чемпиъншип, а сега се оказа, че четвъртият опит е късметлийски за мен. Чувството е просто неописуемо. За мен е истинска приказка това, което се случи - да отбележа победния гол срещу отбора, в който започна моята кариера преди цели 20 години, заяви щастливият Филипс.

Победата на момчетата на Иън Холоуей е оценена на близо 120 милиона лири, включително с телевизионните права от следващия сезон в английския футболен елит.