Младите ни футболисти с нов класически успех срещу връстниците си от Андора

Младежкият ни национален отбор по футбол до 21 години спечели категорично като гост срещу връстниците си от Андора с 3:0 във втория си мач от втора група на европейските квалификации. На 1-ви юни избраниците на селекционера Михаил Мадански победиха "Андора" със същия резултат - 3:0 в мача на градския стадион в Ловеч.

В самия край на първото полувреме Бусенин спря непозволено българския нападател Радослав Кирилов и главният съдия Робърт Роджърс от Ирландия показа жълт картон на провинилия се защитник и отсъди дузпа. От бялата точка капитанът на българските младежи Тодор Неделев изпрати неспасяемо топката в мрежата на Даниел Винардел - 1:0 за България. През второто полувреме младите български футболисти доминираха на градския стадион и в 53-тата минута Радослав Кирилов увеличи на 2:0. В 73-тата минута Тодор Неделев увенча отличната си игра с втори гол и увеличи на 3:0, при който резултат прозвуча и последният съдийски сигнал на Робърт Роджърс.

Квалификационен мач за европейско първенство по футбол за младежи до 21-годишна възраст във втора група:

Андора - България - 0:3

Стадион: "Ещади Комунал"

Главен съдия: Робърт Роджърс (Ирландия)

Голмайстори: 0:1 Тодор Неделев 45 плюс 2 от дузпа, 0:2

Радослав Кирилов 53, 0:3 Тодор Неделев 73