Григор Димитров с успешен старт на сезона на трева

Снимка: ЕРА/БГНЕС

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров направи успешен старт на сезона на трева на турнира в британската столица Лондон с награден фонд 779 665 евро. Номер 10 в основната схема се наложи трудно над Дуди Села (Израел) с 4:6, 6:2, 7:6(4) за 1,47 часа. Българинът наниза 15 аса и направи четири пробива. Сред зрителите на корта бе и приятелката на Димитров - Мария Шарапова.

В началото на мача играта бе равностойна до 3:3, когато Села направи пробив, който му бе достатъчен да поведе със сет аванс. Във втората част Димитров даде само два гейма на съперника си и изравни резултата. В решаващия трети сет българинът поведе с пробив с 4:2, но загуби следващите три гейма. При 5:4 Села сервираше за мача, но загуби гейма. В последвалия тайбрек Димитров взе аванс с 4:1 и стигна до успеха със 7:4. 22-годишният Димитров, полуфиналист от миналия сезон, заработи 10 точки за класацията на АТП и 5910 евро, а във втория кръг ще срещне бившия номер 1 в света Лейтън Хюит (Австралия). Двубоят е днес от 18,00 часа българско време.

Четирикратният шампион Хюит отстрани Майкъл Ръсел (САЩ) с 4:6, 6:1, 6:3. 32-годишният Хюит е 82-ри в света в момента. 180-сантиметровият австралиец има 28 титли в кариерата си и е заработил 19 522 904 долара от наградни фондове като професионалист от 1998-а година насам. Двамата досега не са играли един срещу друг.

На двойки Димитров и датският му партньор Фредерик Нилсен ще срещнат в първия кръг участващите с "уайлд кард" Джон Пиърс (Австралия) и Джейми Мъри (Великобритания).