Италия и Испания с победи във втория ден на турнира за Купата на конфедерациите

Отборът на Италия започна с победа участието си в турнира за Купата на конфедерациите, като надигра с 2:1 Мексико в първата си среща от първа група. "Адзурите" първи откриха резултата в 27-ата минута след гол на Андреа Пирло от фаул, който по този начин ознаменува с попадение стотния си мач за националния отбор. След това обаче Мексико възстанови равенството в 34-ата минута от дузпа, реализирана от Хавиер Ернандес, но в 78-ата минута Марио Балотели донесе успеха на италианците за крайното 2:1. Така Италия излезе на второто място в първа група на турнира с 3 точки и по-лоша голова разлика от водача Бразилия. Мексико пък е трети без спечелена точка.

Във втора група световният шампион Испания записа победа с 2:1 над Уругвай. "Ла Фурия" изигра много силен двубой, особено през първото полувреме, и набързо реши всичко в своя полза с голове на Педро Родригес в 20-ата и Роберто Солдадо в 32-ата минута. В същото време супер нападателите на урусите - Единсон Кавани и Луис Суарес, бяха тотално обезличени от отбраната на съперника, но голмайсторът на "Ливърпул" донякъде оправда доверието на своя наставник, като отбеляза почетното попадение за своя тим от фаул в 88-ата минута. Така Испания вече има 3 точки в актива си и засега оглави класирането в групата поне преди изиграването на другия двубой между Нигерия и Таити. Уругвай пък остава на дъното с нулев актив.