Александър Тонев влезе като резерва при успех на "Астън Вила"

Александър Тонев игра като резерва при домакинската победа на английския футболен клуб "Астън Вила" с 3:0 над третодивизионния "Родъръм" в среща от втория кръг за купата на Лигата на страната. Андреас Вайман, Кристиан Бентеке и Фабиан Делф нанизаха трите попадения за бирмингамския тим до 53-тата минута, когато старши треньорът на отбора Пол Ламбърт започна спокойно да прави смени и да дава почивка на титулярите. Българският национал Тонев се появи в игра в 66-ата минута на мястото на Гейбриъл Агбонлахор, а по същото време мачът свърши още за звездите и голмайстори Бентеке и Делф.

Безпроблемно за следващия кръг продължават още елитните "Евертън", "Стоук Сити", "Нюкасъл" и "Кардиф", които спечелиха в редовното време срещите си от втория кръг за купата на Лигата.