Тайбе Юсеин донесе втори медал за България от световното по борба

Тайбе Юсеин спечели сребърния медал в категория 59 килограма на световното по борба в Будапеща

Тайбе Юсеин отново се окичи със сребърен медал от световно първенство по борба. В Будапеща на финала в категория 59 кг Тайбе Юсеин загуби от Мартина Шащин от Унгария, носителка на 3 медала от първенства на планетата, с 2:8. През 2012-а година Тайбе също бе "сребърна" на световно първенство по борба. Преди това в Будапеща националката Тайбе Юсеин взе 4 ефектни победи само за 9 минути.

Унгарка спря до отличието и другата ни представителка на финалите. Мими Христова остана пета при 55-килограмовите. В малкия финал за бронза тя падна с туш от унгарката Емесе Барка, трета от Евро 2013. Въпреки поражението Христова остави отлично впечатление на шампионата, след като записа три впечатляващи победи с туш до малкия финал.

Това е второ отличие за борците ни от шампионата в Будапеща след среброто на Владимир Дубов в свободния стил.

След жребий станаха известни съперниците на българските борци днес на Световното първенство по борба в Будапеща. Eлина Васева, последната ни участничка при жените, започва с рускинята Наталия Кукшина при 67-килограмовите. При успех я чака победителката от сблъсъка между унгарката Годо и Алине Фокен от Германия.

В първата категория при мъжете в класическия стил Александър Костадинов стартира срещу молдовеца Виктор Чиобану при 55-килограмовите. При успех вероятният следващ негов съперник ще бъде руснакът Иван Татаринов.