Младите ни волейболисти загубиха от бразилците, предстои решаващ мач с Аржентина

Съставът на България ще се бори с тима на Аржентина за място на финалите от Световното първенство по волейбол за младежи до 23 години, след като загуби решаващата битка за първото място в група "А" срещу домакините от Бразилия.

Възпитаниците на Драган Иванов допуснаха поражение с 0:3 (19:21, 14:21, 19:21) и останаха на второ място в групата с актив от девет точки. Толкова имат и аржентинците, които срещат българските национали по-късно тази вечер. Бразилия и България започнаха равностойно мача и той дълго време се водеше точка за точка, но до второто техническо прекъсване домакините вече имаха преднина от четири пункта. Това се оказа непреодолима разлика за българите и Бразилия спечели първия гейм на 19, а във втория волейболистите от Южна Америка доминираха от самото начало до крайното 21:14. Шансът за родните национали дойде при силна серия за изравняване до 11:11 в третия гейм, но бразилците спечелиха още първия си мачбол и останаха непобедени в турнира.

Най-резултатен за българите беше централният блокировач Венцислав Рагин, който завърши срещата с четири успешни атаки и три блокади. Българите обаче не записаха други успешно спрени атаки на домакините, а освен това нямаха асове в актива си. Това доведе и до тежкото поражение.