"Марек Юнион Ивкони" с нова загуба в Шампионската лига

"Копра Елиор" Пиаченца (Италия) се наложи с 3:0 (25:15, 25:21, 26:24) над "Марек Юнион Ивкони" в среща от третия кръг в група А на Шампионската лига по волейбол за мъже. Така дупничани остават на последното 4-о място в класирането с три поражения, докато италианците събраха 7 точки.

Звездата на домакините Лука Ветори завърши мача с 14 точки, а другият топ играч Самуеле Папи приключи с 10. Също с 10 завърши и Михаел Манджуков от българския състав. Само пред 1000 човека в зала "Палабалка" домакините нямаха проблеми в първите два гейма, които спечелиха съответно за 21 и за 24 минути. В първата част грешките на българите бяха достатъчно, а класата на "Пиаченца" в повече, за да се стигне за 17 минути до 23:11. Втората част вървеше равностойно до 10:10, след което постепенно домакините взеха преднина с 15:10, с 16:12 при първото прекъсване и след това с 19:12.

Германският национал Денис Калиберда обаче в края на гейма показа сериозно отношение и затвори успеха. Дупничани се представиха най-добре в третата част, когато имаха преднина почти през цялото време. При 23:21 за "Марек" звездата Папи реализира веднъж от атака, а след това и грешка в посрещането не позволи на нашите да вземат 24-а точка. Блокада на Робертланди Симон и Калиберда узакониха разликата в класите с 26:24 в третата част.

Състав на "Марек": Георги Елчинов 6, Гьорги Гьоргиев 4, Златан Йорданов 6, Венцислав Трифонов 3, Борислав Апостолов 9, Венелин Кадънков 2, Мартин Божилов - либеро (Михаел Манджуков 10, Йордан Пеев, Венцислав Величков).