"Байерн" Мюнхен е световен клубен шампион

Байерн спечели Световното клубно първенство за първи път в историята си.

На финала баварците победиха изненадата на турнира Раджа (Казабланка) с 2:0. Това е пета купа за германския гранд от официално състезание през календарната година, след като преди това взе титлата и Купата на Германия, спечели Шампионската лига и триумфира със Суперкупата на Европа.

Европейският първенец взе надмощие още от началото на мача и в 4-ата минута Тони Кроос пробва вратаря на мароканския шампион Халид Аскри с далечен удар. Само минута след това Мусин Яджур пробва Мануел Нойер.

В 7-ата минута Жером Боатенг засече с глава центриране на Джердан Шакири от корнер, Данте овладя топката и от шест метра я прати във вратата на Аскри. Три минути след това Томас Мюлер стреля право в ръцете на вратаря на Раджа.

В 19-ата минута Аскри спаси удар на Давид Алаба, а минути след това Нойер парира изстрел на Яджур. В 22-ата минута Алаба проби по лявото крило и върна към границата на наказателното поле, където Тиаго Алкантара прати топката във вратата на Раджа.