Берковчанката Ния Димитрова със сребро от световното по биатлон в Контиолахти, Финландия

Добра новина за биатлон зарадва всички фенова на белия спорт. Преди два дни Берковчанката Ния Димитрова спечели сребърен медал за България в спринта на шест километра при девойките младша възраст на световното първенство по биатлон за юноши и девойки във финландския зимен център Контиолахти.Тя стреля без грешка и измина дистанцията за 19 минути, 7 секунди и 9 стотни. Димитрова остана на 19 секунди и 6 стотни от победителката Хилде Фене от Норвегия.Трета е Терезе Лиса Хаузер от Австрия. Стефани Попова е 38-а, а другите две българки Даниела Кадева и Бетина Благоева са съответно 56-а и 57-а от общо 79 стартирали.

Възпитаничката на Павлина Филипова спечели и два медала на европейското първенство по биатлон при девойките в словашкия зимен център Осръбле в края на януари - първо място в спринта на 7,5 км, и бронзово отличие в преследването на 10 км (девойки). Всички в града под Ком стискат палци този сезон да продължи да бъде все така успешен за Ния и в останалите стартове, защото белите спортове с с традиция тук и чакаме новата Павлина.
По публикацията работи: Петя Генова