Седем златни медала спечелиха врачанските атлети

Състезателите на врачанския клуб по лека атлетика "Павел Павлов" спечелиха 7 златни медала от откритото държавно първенство, което се проведе през почивните дни в Сливен.

Георги Георгиев спечели спринта на 100 метра с време 10.32 секунди. Съотборникът му Красимир Брайков пък триумфира на 400 метра, спирайки хронометъра на 47.62 секунди. Хегемонията на врачани продължи Ангел Карарадев, който преодоля 220 сантиметра в сектора за висок скок. Петър Кременски от АК "Павел Павлов" финишира първи на 200 метра с време 21.22 секунди. Щафетата на врачани в състав: Христо Ченов, Николай Тодоров, Петър Кременски и Красимир Брайков даде време 3.16.65 минути, с което грабна златните отличия в щафетното бягане на 4 по 400 метра. Кольо Нешев пък взе безапелационна победа в сектора за хвърляне на копие, изпращайки уреда на 67.30 метра. На овчарски скок Анна Иванова от АК "Павел Павлов" стана първа в България, преодолявайки 3.65 метра.

Три златни отличия от шампионата в Сливен донесоха и атлетите от Мездра: на 1 500 метра Сава Тодоров даде време от 3.55.33 минути, а Йоло Николов се справи с конкурентите на 3 000 и 5 000 метра, спечелвайки титлата.
По публикацията работи: Жоро Александров