Над 140 деца се включиха в шахматен турнир във Видин

Във Видин се проведе турнир по шахмат с рекорден брой участници - 149 деца от I до IV клас от 8 училища от областта.

Турнирът се проведе само в рамките на 3 часа благодарение на перфектната организация осигурена от 7 съдии, 10 учителя, безупречното домакинство на СОУ "Любен Каравелов" и подкрепата на РИО-Видин. Абсолютните победители в турнира са 6 деца: Светлин Милчев и Кристиян Ванков от СОУ "П.Р. Славейков", Васко Христов, Дейвид Ангелов и Десислава Хранова от СОУ "Цар Симеон Велики" и Теодор Иванов от Белоградчик - най-добрия третокласник в областта. Всички деца спечелиха и получиха своите награди от дядо Коледа. Наред с книгата "Шах в училище" добрия старец подари на децата и по една безплатна шахматна лекция в детската школа.

За най-малките състезатели предстоят още 5 турнира през всеки от следващите 5 месеца, които ще завършат с генерално класиране и големи награди, сред които лаптоп и велосипед.

Предстои и коледния турнир за учениците от 5 до 12 клас, каза за Радио Видин председателят на Шахматен клуб "Найден Войнов" Евтим Стефанов.

По публикацията работи: Екип КЛУБ СПОРТ