В контрола "Ботев" и "Чавдар" завършиха 0:0

"Ботев" записа четвърто равенство в контролите от началото на подготовката си за пролетния полусезон. На 13 февруари врачани завършиха 0:0 като гости на втородивизионния "Чавдар" Етрополе. Мачът се игра в половината на домакините, а гостите пропуснаха 10-ина чисти положения да отбележат попадение. Герой в мача бе вратарят на домакините, който спаси невероятни положения, за да запази мрежата си суха.

Нападателите на врачани отново демонстрираха голова немощ, а длъжници на отбора си се оказаха офанзивните футболисти Румен Рангелов, Андрей Атанасов, Александър Якимов и Цветелин Тонев. Отчаянието изпрати в предни позиции дори централните защитници Асен Георгиев и Росен Ванков, пред които се откриха възможности да реализират, но и те пропуснаха.

"Пресирахме противника през 90-те минути и той трудно напускаше половината си. Отново показахме старата си слабост- неумение да реализираме голове", заяви след срещата наставникът на врачани Антони Здравков.

Следващата проверка на врачани е в събота- 16 февруари, когато те гостуват на "Видима-Раковски" в Севлиево.

По публикацията работи: Жоро Александров