Дамян Петров е държавен шампион за 2013 година

Наставникът на врачанският отбор Дамян Петров стана държавен шампион по време на стартовете от 2-ия кръг на държавния шампионат по автомоделизъм за двигатели с вътрешно горене. Командата му се завърна от Шумен, където през почивните дни се проведоха гонките, с пълен комплект медали.

30 състезатели от 10 клуба се съревноваваха в 4 категории. В клас "Нитро с пулстартер" врачанинът Кристиян Крумов се класира втори. Той остана четвърти в клас "Нитро", а повреда лиши дебютанта Емил Давидов от бронзово отличие.

В клас "Формула 2" над всички бе Емил Костадинов от "Хоби Дик" София, който в 30 минутния финал навъртя 105 обиколки, следван от съотборника си Жани Желязков с 97, а трети завърши Дамян Петров от Враца с 94 обиколки. Във "Формула 5" обаче Дамян Петров спечели предсрочно шампионската титла, спечелвайки златото в Шумен. Пети в този клас се нареди съгражданинът му Росен Ралчовски.
По публикацията работи: Жоро Александров