Подобаващо представяне на отбора на "Монтана"

"Монтана" победи с 6:0 третодивизионния "Ком" Берковица, воден от бившия капитан на ЦСКА Георги Антонов, в приятелска среща играна на стадион "Огоста". Преди началото на мача стана официалното представяне на "Монтана" за новия сезон. Отборът бе приветстван от кмета Златко Живков. Старши треньорът Атанас Джамбазки спази правилото и започна с четирима под 21 години – Кристиян Митов, Мартин Василев, Веселин Васев и Ерик Почански.

"Ком" Берковица

Домакините откриха головата си сметка още в 4-та минута. Младежкият национал Ерик Почански бе изведен от дълбочина и прехвърли с лекота вратаря Асен Стефанов за 1:0. 20 минути по-късно Почански можеше да удвои преднината, но топката мина на сантиметри до лявата странична греда. Владимир Мичев получи пас в наказателното поле, обърна се и прати за втори път топката в мрежата на Ком за 2:0. Останалите попадения реализираха влезлите, като резерви за Монтана. Боян Гайтанов се възползва от отличен пас на Почански за 3:0 в 53-та минута. В 59-та Мичев центрира от ляво и с глава Кристиян Методиев направи 4:0. Гайтанов размина трима в защитата на Ком и вкара за 5:0. В 86-та минута Ели Маркес проби до аут линията, подаде на Антонов, който намери Мицански и последният вкара на празна врата за крайното 6:0 за "Монтана".

"Монтана" – "Ком" 6:0 /2:0/

1:0 Почански /4/
2:0 Мичев /30/
3:0 Гайтанов /53/
4:0 Методиев /59/
5:0 Гайтанов /66/
6:0 Мицански /86/

"Монтана": Хр.Иванов, Митов, Василев, Михов, Мечечиев, В.Васев, Тодоров, Почански, Мичев, Антонов, Наков /Ст.Васев, Ели Маркес, Методиев, Гайтанов, Костадинов, Дяков, Георгиев, Илиев, Мицански/

"Ком": Стефанов, Гоцов, Петров, Тончев, Христов, Ангелов, Видов, Ефремов, Ненов, Орлинов, Анжелов /Борянов, Богданов, Герасимов, Генков, Петков, Тошев/