Победа и загуба за баскетболистките на "Монтана" в контроли

Баскетболистките на Монтана записаха победа и загуба в приятелски срещи. В първия си мач в столичната зала "Универсиада" момичетата на треньора Николай Боруков отстъпиха с 65:70 точки на Левски. Монтанчанки тръгнаха уверено и поведоха с 6:2. Серия от 12:0 точки позволи на домакинките да обърнат резултата. Преднината им постепенно нарастваше и стигна 13 точки в 20-та минута – 35:22. В третата четвърт Монтана постепенно стопяваше аванса на съперника и последните 10 минути започнаха при 3 точки аванс за Левски. В последната част монтанчанки поведоха, но в края загубиха с 65:70 точки.

Другата среща бе в Самоков. Монтана победи със 76:73 точки Рилски спортист. Черногорката Биляна Павичевич не игра и в двата мача, заради здравословни проблеми. Другата черногорка Николина Попович взе участие в контролата с Рилски спортист.

По публикацията работи: Любо Андреев