Станимир Беломъжев с 4-то място в спринтовата дистанция на европейското по ски ориентиране в Тюмен

Снимка: Архив

Станимир Беломъжев завърши четвърти в спринтовата дистанция на европейското първенство по ски ориентиране в Тюмен (Русия). Българинът финишира и остана на 22 секунди зад победителя Андрей Ламов (Русия).Втори и трети се наредиха съответно Виле-Петери Саарела (Финландия) на 5 секунди и Улрик Нордберг (Швеция) на 14 секунди.

Шампионка при жените стана Хана Ханчикова (Чехия).  Втора на 5 секунди остана сочената за фаворитка Тове Александерсон (Швеция), а бронзовият медал спечели Удхилд Ронгстад (Норвегия) със 17 секунди изоставане. Антония Григорова-Бургова направи добро бягане и изостана на 38 секунди от европейската шампионка, заемайки 11-о място от 36 участнички.