Боряна Калейн е 7-ма, Ерика Зафирова – 10-та след първия ден на Световната купа в Португалия

Ерика Зафирова е 10-та след първия ден на турнира по худажествена гимнастика за девойки в Лисабон
Снимка: БФХГ

Боряна Калейн заема седмо място след първите два уреда в многобоя на международния турнир по художествена гимнастика за девойки в Лисабон (Португалия). Другата ни представителка Ерика Зафирова е 10-а до момента.

Калейн получи трета оценка на топка - 15,100 точки и осма на обръч - 14,450 точки. Така тя е със сбор от 29,550 точки, а освен това се класира за финалите и на двата уреда.

Зафирова е с осма оценка на топка - 14,450 точки и 13-а на обръч - 13,900 точки. Българката е със сбор от 28,350 точки и ще играе само на финала на топка.

В отборното класиране при девойките България е на пето място до момента с 57,900 точки. Лидер е Русия с 61,650 точки, пред Беларус с 59,850 точки и Азербайджан с 58,900 точки.

В генералното класиране начело след първите два уреда е рускинята Вероника Полякова с 30,850 точки.