"Ботев" Пловдив и "Лудогорец" не си отбелязаха гол

Ботев (Пловдив) завърши наравно 0:0 като домакин срещу шампиона Лудогорец в мач от 37-ия кръг на "А" футболната група.

Преди почивката съперниците пропуснаха доста възможности за гол и още в седмата минута Томаш Иршак изведе елегантно Юнес Хамза, който веднага стреля ниско по диагонала, Владислав Стоянов изби с върха на пръстите си.

През втората част двата отбора също имаха чисти голови положения в наказателните полета. В 64-ата минута Феребори Доре
отново получи пас зад защитата на шампионите, но вместо да стреля пое на гърди и стреля почти с гръб към вратата, далеч в
аут.

В добавеното време на двубоя Вандер Виейра се пребори с Кайсара, пусна към свободния Иршак, който сам срещу Владислав
Стоянов, но нацели лявата греда, което беше най-големият пропуск в дербито.

В последните секунди на срещата опасен удар на опитния Иван Цветков от фаул премина покрай страничната греда.

След този мач Лудогорец има 75 точки на първото място и е съвсем до трета поредна титла на България. Пловдивският Ботев е