Матей Казийски и "Ал Райан" с нова победа на световното клубно първество

Катей Казийски и „Ал Райна“ с нова победа на световното клубно първество
Снимка: Sportal.bg

Матей Казийски и съставът на "Ал Райан" (Доха, Катар) записаха нова победа във втора група на Световното клубно първенство по волейбол в Бело Оризонте(Бразилия), след като надиграха с 3:0 гейма "Есперанс" (Тунис).

В първата част, когато отборът от Тунис бе напред в резултата с 16:12 и 20:16, но допусна равенство при 23:23, а след още няколко разигравания загуби и частта.

Българинът бе най-резултатен за своите и завърши с 16 точки в актива си - 14 от атака и по 1 от блок и сервис. В мача пък с най-много точки се отличи Хичем Кааби от "Есперанс" - с 20 точки.

Следващият мач на "Ал Райан" е в четвъртък срещу УПЦН ("Сан Хуан", Аржентина). За момента Казийски и съотборниците му са лидери без загубен гейм. За полуфиналите се класират първите два тима в групите.