Григор Димитров отпадна от тенис турнира в Мадрид

Григор Димитров отпадна в третия кръг на тенис турнира от сериите "Мастърс" в испанската столица Мадрид с награден фонд 3,67 милиона евро.

Първата ни ракета отбеляза 12 аса, но загуби от шестия в схемата и финалист в надпреварата през 2012-а година Томаш Бердих (Чехия) с 6:3, 3:6, 2:6 след 110 минути игра.

22-годишният хасковлия спечели първия сет, след като реализира единствения пробив в четвъртия гейм. Във втората част Бердих подобри представянето си и взе за първи път подаването на българина за 4:2, което се оказа решаващо за изравняването на резултата.

Българинът започна колебливо в решаващата трета част. Той допусна пробив на старта, а във втория гейм пропиля аванс от 40:15 при подаване на чеха. Бердих продължи серията си до 4:0 и до края нямаше проблеми.

Показателите на двамата бяха сходни, като Димитров пласира 26 печеливши удара срещу 29 на Бердих, а хасковлията направи 30 непредизвикани грешки срещу 29 на съперника.

През следващата седмица Димитров ще участва на турнира на клей от сериите "Мастърс" в италианската столица Рим с награден фонд 3,45 милиона евро.