Невяна Владинова спечели златните медали във всички финали на отделните уреди във Велико Търново

Снимка: БФХГ

Невяна Владинова спечели и четирите златни медала във финалите на отделните уреди при жените на държавното първенство по художествена гимнастика, категория "Елит", което се провежда във Велико Търново. Състезателката на "Левски" взе златото на обръч с 16.300 точки, на топка с 16.150 точки, на бухалки с 16.250 точки и на лента със 17.250 точки.

На обръч втора е Сара Стайкова ("Левски" (Триадица) с 16.150 точки, а трета е Радина Филипова (ЧАР-ДКС Варна) с 15.400 точки.

На топка среброто взе шампионката в многобоя Мария Матева от клуб "Олимпия" 74 (Бургас) с 15.650 точки, а трета е Радина Филипова с 15.300 точки.

Мария Матева е втора на бухалки с 16.200 точки, пред Сара Стайкова с 16.000 точки.

На лента сребърна медалистка стана Мария Матева със 17.200 точки, а бронза взе Сара Стайкова с 16.400 точки.

При девойките старша възраст на обръч две гимнастички си поделиха първото място - Ася Иванова ("Импала" (Стара Загора) и Боряна Калейн ("Левски" (Триадица). Те получиха еднакви оценки от 14.600 точки. Трета е Ерика Зафирова ("Олимпия" 74 (Бургас) с 14.450 точки.

Катерина Маринова завършва с три златни медала на топка, бухалки и лента. На топка втора е Ерика Зафирова с 14.400 точки, а трета е Ася Иванова с 14.250 точки.

На бухалки сребро и бронз - съответно за Боряна Калейн с 14.650 точки и Ася Иванова с 14.250 точки.

На лента триумфираха Катерина Маринова и Ерика Зафирова с еднаква оценка от 14.750 точки, а трета е Ася Иванова с 14.100 точки.