Деница Елисеева се класира за четвъртфиналите на Европейското първенство в Букурещ

Деница Елисеева се класира за четвъртфиналите на Европейското първенство по бокс в Букурещ.

В категория до 60 килограма Деница Елисеева /България/ победи по точки в изключително оспорван мач Миранда Македа Дженифър /Испания/ с 2:1 съдийски гласа. Така Деница Елисеева, която е състезателка на БК ЦСКА София, се класира за четвъртфиналите на Европейското първенство и на 4-ти юни, сряда, ще кръстоса ръкавици с Каролина Михалчук /Полша/.

В категория до 54 килограма Станимира Петрова /България/ загуби по точки, също в много оспорван мач, от Азизе Нимани /Германия/. След последния удар на гонга във фишовета на двама от съдиите /от Русия и от Финландия/ точките бяха равни - по 38:38, а единствено съдията от Чехия точкува 39:37 за Азизе Нимани. И така Станимира Петрова загуби по точки с 1:2 съдийски гласа и приключи участието си в Европейското първенство.

Днес на ринга в Букурещ ще се качи само една българка - в категория до 48 килограма Севда Асенова ще се боксира със Сандра Бродацки от Полша.