Българските волейболисти отстъпиха отново пред тима на Сърбия

България загуби за втори път от Сърбия
Българският национален отбор претърпя четвърта поредна загуба  в група "Б" на световната лига по волейбол, отстъпвайки отново на Сърбия, този път с 2:3 гейма.

Но докато вчера българските волейболисти бяха надиграни категорично и загубиха с 0:3, то тази вечер нещата
бяха по-различни.

Избраниците на италианския старши треньор на българския национален отбор Камило Плачи отново започнаха слабо мача и
загубиха първите два гейма, въпреки бурната подкрепа на около 8 хиляди зрители в зала "Арена Армеец" в София.

Нашите волейболисти спечелиха следващите два - 25:20 и 25:22.

Тайбрекът обаче започна кошмарно за българските волейболисти. "Плавите" поведоха с 3:0, Камило Плачи взе прекъсване, след
което резултатът стана 4:0 за Сърбия. В един момент сръбските волейболисти стигнаха до 14:7 и мачбол. Димитър Димитров заби
ас, след това спаси мачбол и резултатът стана 10:14. Пследва нов ас на Димитър Димитров и след 11:14 се появиха плахи надежди за  домакините. Атака на Сречко Лисинац през центъра обаче донесе новата победа на Сърбия - 15:11 в тайбрека и 3:2 в мача.

Най-резултатен за България бе Цветан Соколов с 23 точки, Тодор Скримов завърши мача с 16 точки, а Тодор Алексиев с 14
точки.

От Сърбия най-резултатен бе Александър Атанасийевич с 20 точки, а резервата Марко Ивович направи 13 точки.

състави:

България: Добромир Димитров 4, Цветан Соколов 23, Тодор Скримов 16, Тодор Алексиев 14, Виктор Йосифов 9, Николай Николов
 11 - Теодор Салпаров-либеро (Николай Пенчев 1, Венелин Кадънков  1, Валентин Братоев)

Сърбия: Никола Йовович 3, Александър Атанасийевич 20, Урош Ковачевич 11, Неманя Петрич 10, Сречко Лисинац 7, Марко
Подрасчанин 10 - Невен Майсторович-либеро (Алекса Бърджович, Драган Станкович, Душан Петкович, Марко Ивович 13)